Vstupujeme do Hitpoint Challengers!

POSTED BY Redaktor 29 ledna, 2022 in LOL
Post thumbnail

Představujeme novou League of Legends sekci, která nás bude reprezentovat v 2. nejvyšší lize Hitpoint Challengers. Tato sestava nás již v budoucnu velmi dobře reprezentovala v Sazka Eleague Winter Cupu a my jsme rádi, že jsme se s hráči domluvili na další spolupráci. V týmu například najdete nestárnoucího Pepu Kováře alias Chimera, který bude nejstarším hráčem v Hitpoint Challengers. Do týmu rovněž na poslední chvíli v roli hlavního trenéra přišel Tomáš „Patoš“ Patolán, který má velké zkušenosti právě s 2. ligou.

Připravili jsme si pro vás rozhovor s kapitánem týmu Chimerem, který se rozpovídal například o svojí komunitě nebo o hráčích v týmu.

Ahoj Chimere! Můžeš se krátce představit fanouškům, kteří tě ještě neznají?

Zdravíčko, jsem kapitán týmu Rulers a myslím, že spousta lidí mě může znát už z minulého působení. Pro ty co mě neznají, tak jsem takový děda na česko-slovenské scéně v League of Legends, který se snaží ve volných chvilkách streamovat a trénovat se spoluhráči, jelikož to chceme dotáhnout ještě výš než je 2. liga.

Naposledy jsi nás reprezentoval například v Sazka Eleague Winter Cup a nebo ve 3. Hitpoint Lize. My víme, že máš svojí fanouškovskou základnu, která tě hodně podporuje. Co fanoušci říkali na postup do 2. ligy Hitpoint Challengers?

Samozřejmě velká skupina lidí nám držela palce, abychom se do 2. ligy konečně dostali a nakonec to vyšlo. Přišlo nám spoustu gratulací a každý se velmi těší až nás konečně uvidí hrát. Přece jenom hodně lidí ani nevěřilo, že se přes kvalifikace do 2. ligy dostaneme. Nicméně nakonec jsme kvalifikací prošli jako nůž máslem.

Po úspěšné closed kvalifikaci do 2. ligy Hitpoint Challengers se vracíte zpět do Rulers. Jaké máte pocity po postupu do 2. nejvyšší ligy a jaký máte cíl?

Poté, co jsme se kvalifikovali, tak jsme všichni měli určitě velkou radost i když jsme to nedávali moc najevo. Každý byl rád, že nám to vyšlo ve winners bracketu. Náš cíl je, dostat se minimálně do play-off a při nejlepším si zahrát samotné finále.

Zkus nám jednotlivě představit všechny spoluhráče, co považuješ za jejich silné stránky a v čem jsou například unikátní?

Pro fanoušky, kteří Rulers už nějakou dobu sledují, tak bude velmi povědomá. Začneme Krosákem na top lane, se kterým už hraju v týmu od 3. ligy. Krosák je asi ten největší kliďas. Ve vypjatých situacích dokáže udržet chladnou hlavu a dokáže podržet tým. Pokud ho člověk vidí naštvaného, tak je to pro nás znamení, že je něco špatně. Dalším hráčem je náš jungler Pluto, kterého rádi nazýváme „Pluto dog“. Pluto je velmi fajn kluk, jak na riftu, tak i mimo něj. S chladnou hlavou můžu říct, že je to náš největší tahoun. Dále na mid lane operuje Lukyss, který je nejnovější člen našeho týmu. Lukyss se k nám dostal díky mému streamu a hned zapadl do našeho kolektivu, jelikož rád vtipkuje. Ještě jako benefit nám může při hraní dělat bodyguarda na offline akcích. Na bot lane hraju já s Kotvou, který je nejmladší člen našeho týmu a myslím si, že má velký potenciál to dotáhnout daleko. Kotva je specifický tím, že jeden den je extrémně vokální a druhý den ho skoro neslyšíte promluvit. Jako poslední je tu náš sub, ad carry Focus, s kterým se zatím moc neznám, ale zní jako super chábr.

V roli hlavního coache k vám přišel na poslední chvíli Tomáš „Patoš“ Patolán, který má hodně zkušeností jako hráč z 2. nejvyšši ligy. Ačkoliv je u vás zatím krátce, jak hodnotíš jeho práci?

S Patošem jsme zatím moc času nestrávili, ale myslím si, že pokud na sobě budeme makat, tak nám vzájemná spolupráce může hodně dát. Pro nás je trenér nezbytný článek v týmu.

V neděli 30. ledna vás čekají hned dva zápasy. Nejdříve proti hodně obměněné sestavě Inside Games Challangers a poté proti šampiónům z Inaequalis, kteří vyhráli Hitpoint Winter 2021. Jak hodně těžké budou tyto první dva zápasy?

Na neděli se extrémně těšíme, bude to velká řežba. Hrajeme proti týmům od kterých nevíme moc co očekávat, jelikož ani jeden z týmů nehrál kvalifikace, ale určitě do toho půjdeme na plno. Prostě chceme 2:0!

Chtěl bys na závěr vzkázat něco fanouškům Rulers?

Nejvíce oceníme podporu v Hitpoint chatu, protože když člověk vidí, že mu někdo fandí žene ho to dál. Takže každou neděli naladit telku a fandit na twitch.tv/hitpointcz!

ROSTER:

  • TOP LANE: Jáchym „Krosak” Kroš
  • JUNGLE: David „Pluto“ Hrabánek
  • MID LANE: Lukáš „Lukyss“ Drahota
  • AD CARRY: Josef „Chimer“ Kovář
  • SUPPORT: Jiří „Kotva“ Sýkora
  • COACH: Tomáš „Patoš“ Patolán
  • SUB AD CARRY: David „Focus“ Černý