Hitpoint Challengers zakončujeme na 7. místě. V článku najdete rozhovor s naším top lanerem Krosákem.

POSTED BY Redaktor 17 března, 2022 in LOLRozhovor,
Post thumbnail

Z prvního působení v Hitpoint Challengers si odnášíme 7. místo, které je pro náš tým menším zklamáním. Start ligy nám vyšel skvěle, když jsme v prvním zápase jasně přejeli Inside Games Challengers a v druhém zápase nám jen těsně kvůli individuálním chybám utekla proti Inaequalis druhá výhra. Poté přišli hned tři prohry v řadě a museli jsme do dalších bojů zabrat. V půlce splitu jsme porazili jak Ekovy tak Erko esports a vypadalo to, že máme k play-off zase blíž. Bohužel v druhé polovině jsme proti silnějším týmům táhli za kratší konec a v posledním víkendovém zápase bylo jasné, že se do play-off již nepodíváme. Předposlední místo znamená, že si na začátku června budeme muset slot v Hitpoint Challengers obhájit.

Připravili jsme si pro vás obsáhlý rozhovor s Jáchym „Krosák“ Kroš, který předváděl skvělé výkony na top lane a ukázal, že jeho chce mít v týmu prostě každý! Stal se celkem 4x MVP hráčem a na Akali byl nezastavitelný.

Ahoj Krosáku, máme za sebou jarní split v Hitpoint Challengers, ve kterém jsme obsadili 7. místo. Zkus nám ho co nejlépe ze svého pohledu shrnout.

Jarní split v Hitpoint Challengers s Rulers považuji jako prvotní schod vedoucí k těm serióznějším ligám spadající pod ERL.  Jsem si jistý, že moji spoluhráči tuto situaci vnímali podobným způsobem, a tak k tomu i přistupovali.  Dovolil bych si říct, že v každém z nás ze začátku splitu převládal jistý pocit entuziasmu při reprezentaci nejen Rulers, ale taky nás samotných jako hráčů, kteří mohou skrývat určitý potenciál.  Jsem zároveň přesvědčen, že všichni z mého týmu vyvinuli maximální úsilí pro dosažení toho nejlepšího výsledku. Častokrát však snaha činí pouze část potřebných věcí, které jsou důležité pro dosažení úspěchu. Toto obzvlášť platí v týmových hrách, kde je těchto faktorů mnoho. Nejde pouze o celkový potenciál jednotlivých hráčů, ale jde také o celistvost nastupující pětice. Vyměníte jeden článek a dostanete dost rozdílný produkt. Náš tým bych mohl přirovnat k hudebním nástrojům, kde každý hráč i kouč představuje rozdílný hudební nástroj. Všechny mohou samostatně znít velmi dobře, ale pokud například zkombinujete harfu s klarinetem a bicím bubnem, bude velmi složité vytvořit vynikající skladbu. Z mého pohledu byl tedy největší kámen úrazu celkové nesouznění spoluhráčů. Jistou roli v tom hrál i nedostatek času na trénování a o tolik bylo potom těžší náš celek vypilovat.

Jaké bylo před začátkem ligy týmové předsevzetí a jste spokojeni se svým umístěním?

Pokud se nemýlím, tak žádné vyloženě týmové a jednotné předsevzetí před začátkem ligy nevzešlo. Pro mě osobně je 7. místo jakýmsi zklamáním, ale zároveň také ponaučením do budoucna.  Sice mé poněkud skromnější předsevzetí na začátku ligy bylo hlavně neobsadit poslední příčku v tabulce, ale v hloubi duše jsem si rozhodně přál lepší výsledek. Nikdo z našeho týmu nejspíš nebude s výsledkem nanejvýše spokojen, ale určitě se všichni chtěli vyvarovat aspoň tomu poslednímu místu.

Dá se říct, že výkony týmu byly jako na houpačce. Čemu bys to přisoudil?

Velkou porci bych určitě přisuzoval proměnlivým emocím týmu nejen v průběhu zápasů, ale i v celkovém průběhu splitu. Bohužel to bylo velmi krkolomné a častokrát to bylo podněcováno i vnějšími vlivy. Zároveň byl každý zápas bo1 a každý celek, proti kterému jsme hráli, měl naprosto odlišné kvality. Také jsme z mnoha důvodů často střídali hráče na pozicích, kdy například za Chimera jednou za čas nastoupil Focus, nebo jsme ke konci splitu dosadili Necra, který si poslední zápas v lize stejně nezahrál a nastoupil opět Lukyss.

Jaký zápas dle tvého názoru byl v tomto splitu klíčový a jak se projevil do dalších bojů o lepší umístění?

Řekl bych, že u tohoto formátu, který byl nastaven v lize, byl každý jednotlivý zápas velmi důležitý. Pokud bych si však musel vybrat, tak nejdůležitější pro nás byly prvotní zápasy proti ING a INAE, které určovali celkové sebevědomí týmu. Pokud bychom vyhráli dost nadějný zápas proti INAE a skončili bychom 2:0 po prvním týdnu, řekl bych, že by v týmu panovala lepší nálada a mnohem pomaleji bychom se přibližovali k tomu kolotoči proměnlivých emocí, o kterém jsem již mluvil.

Jak hodnotíš svůj výkon na top lane? Dalo se v některých hrách udělat ze tvé strany více?

Svůj celkový výkon na topu bych hodnotil kladně. Zároveň jsem však trochu zklamán, že jsem nebyl schopen větší procento her dotáhnout do zdárného konce, obzvlášť když jsem to byl hlavně já, ke kterému směřoval větší počet zdrojů ve většině her a kolem kterého náš jungler Pluto nejvíce hrával.

Který ze zápasů bys vyzdvihl, a na který bys nejradši zapomněl?

Neřekl bych, že bych chtěl některé zápasy v lize vyzdvihovat, nebo naopak nejraději zapomenout, jelikož si myslím, že všechny mé odehrané zápasy jsou součástí mého já a dělají mě tím, čím jako hráč jsem. Tedy utváří můj celkový playstyle, který by mohl být svým způsobem jedinečný. Každý hráč má své silné a slabé stránky, ale je důležité, jak se k nim postaví a co s nimi ve hře hodlá dělat.

Tohle bylo tvé první působení v Hitpoint Challengers, co říkáš na kvalitu týmů a celé ligy?

Byl jsem v průběhu velmi překvapen mnoha výkony hráčů, kteří na mě udělali dojem. Nejvíce jsem byl nejspíš překvapen výkonem Adyho ze Sampi, který za poslední rok hraní předvedl dost slušný pokrok a v Hitpoint Challengers se jevil jako velmi zkušený. Navíc jsem také za dobu působení v lize nejvíce docenil kvality Hitpoint produkce a samotných komentátorů.

Na závěr nám pověz, zda máš nějaké plány do budoucna? Budeš chtít zůstat nadále v týmu nebo budou tvoje kroky směřovat někam jinam?

Zatím je moje budoucí cesta pro mě téměř stejně velký otazník, jako pro ostatní. Po konci splitu jsem se pod svolením organizace rozhodl prozkoumat své možnosti a porozhlédnout se i po jiných nabídkách. Pokud mě však žádná nabídka neosloví, můžu zůstat u Rulers nebo dokonce ukončit svoji herní kariéru a plně se věnovat vysoké škole a ostatním aktivitám.

Na závěr bych také chtěl poděkovat všem svým spoluhráčům, koučovi i majiteli organizace za veškeré vynaložené úsilí pro to, co nás baví. Zároveň bych chtěl poděkovat za veškerý strávený čas s nimi, jelikož je možné, že to mohlo být i naposledy.