Nový Valorant tým!

POSTED BY Redaktor 3 února, 2021 in Valorant
Post thumbnail

Tak konečně jsme se dočkali. Znovu vstupujeme do vod Valorantu. S radostí oznamujeme nové hráče v našem týmu a jednoho navrátilce. Hodně ambiciózní tým povede Adam „BebeHere“ Beránek, který u nás již působil v první Valorant sekci. Vemte si do ruky popcorn nebo nějaký brambůrek, protože jsme si s Bebem pro vás připravili delší rozhovor, v kterém se dočtete vše o nových hráčích. Na konci rozhovoru naleznete video.

SESTAVA:

  • Adam „BebeHere“ Beránek
  • Lukáš „Matted“ Kubíček
  • Maximilián „Ayyzicle“ Végh
  • Peter „Vindd“ Kmeť
  • Petr „voKa“ Vočadlo

Ahoj Bebe, jsi IGL a kapitán naší nové Valorant sekce. Nejdříve tě poprosíme, aby ses  nám krátce představil.

Ahoj, jmenuji se Adam Beránek a ve hře vystupuji pod přezdívkou „BebeHere“. Valorant hraju od bety, přičemž jsem předtím hrál především Rainbow SIx Siege, League of Legends a Rocket League. Valorant se ihned stal mojí srdcovkou a věřil jsem, že v něm mohu vyčnívat.

Již v minulosti jsi u nás působil právě ve Valorant sekci s výbornými hráči jako například Radim „Nemám Vlasy“ Háša, který momentálně obléká dres týmu Sampi. Utkvěla ti v hlavě nějaká zajímavá vzpomínka například z Grunex Masters nebo ze Samsung Odyssey Cupu, ve kterém jste patřili mezi lepší týmy?

Tak samozřejmě tam nějaký vzpomínky jsou. Mezi ty nejvýznamnější patří kvalifikace Samsung Odyssey Cupu na Playzonu, kde jsme dokázali porazit Never Ending Story (dnešní Winfinity), kteří patřili mezi favority a následně i Vikingekrig Esports ve velmi vypjaté BO3.

Vaše sestava se po Grunex Masters rozpadla a ty jsi byl chvíli mimo dění. Co se změnilo, že jsi znovu zapnul Valorant a rozhodl se dát dohromady konkurenceschopný tým?

Hlavním faktorem mé pauzy bylo, že jsem neměl k dispozici počítač. Nicméně když jsem si ho pořídil, tak jsem se chtěl zlepšit hlavně individuálně. Až do konce listopadu jsem pracoval na sebe-zlepšení. Získal jsem například spoustu zkušeností díky coachovaní kluků z Eclipse Esports. Po jejich rozpadu jsem věděl, že mám co nabídnout a začala cesta za složením konkurence schopného týmu, který věřím že jsem nakonec našel.

Než začneme rozebírat náš nový tým. Začal jsi streamovat na Twitchi a pomalu získáváš více fanoušků. Plánoval jsi, že začneš streamovat nebo to byla spontánní akce?

Bylo to tak trochu spontánní. Jelikož jsme měli ve škole v týdnu volněji a nudil jsem se během volna, tak jsem si řekl, že začnu streamovat. Právě díky vaší podpoře se stream hrozně rozrostl. Momentálně mám na streamu pro mě neskutečná čísla za tak krátkou dobu. V průměru mě sleduje na streamu 15-20 lidí a to bych zpětně před třemi měsíci neřekl.

S majitelem organizace jsi delší dobu v kontaktu. Co tě vedlo k nastartování nové sekce právě v Rulers?

Když jsme začali s kluky pravidelně hrát, tak jsme si řekli, že to chceme vzít seriózně. Věřili jsme, že spolu zůstaneme, pokud najdeme nějakou organizaci.  Jako první mě napadla organizace Rulers Esports, která už na začátku mého působení byla hrozně nápomocná. Vedení Rulers nám dokázalo dát vše, co bylo potřeba.

Poprosíme tě, abys fanouškům krátce představil všechny členy týmu.

Začnu mým asistenčním kolegou Lukášem „Matted“ Kubíčkem, který hraje převážně „smoky“. S Mattedem se znám již od bety, kdy ještě fungovala česká divize na Faceitu. Věděl jsem, že je zodpovědný hráč a také jsem vzal v potaz jeho zkušenosti z CSGO. Dále je na našem listu Maximilián „Ayyzicle“ Végh, který je jeden z našeho dua slovenských bratrů. S Maxem jsem se náhodou setkal při tryoutu v minulém týmu. Nejvíce mě zaujal jeho aim a game sense z CSGO. Samozřejmě stojí za zmínku jeho level 10 na Faceitu. Jak jsem již zmiňoval, tak náš druhý slovenský hráč je Vindd, který je pro mě takový nováček, protože jsme se v podstatě neznali. Vindd přišel na doporučení Ayyzicla a dohodli jsme se, že to spolu zkusíme. Teď se dostaneme k našemu poslednímu členovi týmu. Petr „Voka“ Vočadlo ještě ve Valorant betě vystupoval pod přezdívkou „Kaz“. Hájil například barvy Necroraisers , ale po jejich rozpadu se rozhodl  dát si pauzu. Nyní tu s námi startuje novou kapitolu jeho Valorant kariéry. Pokud jsou tu nějací fanoušci hry Apex Legends, tak se Voka dá považovat za profesionálního hráče již zmiňovaného titulu, kde hrál dokonce za světoznámou organizaci Pitsburgh Knights. Díky těmto zkušenostem nám může hodně pomoci.

Dostáváme se konečně k herní stránce týmu. Prozatím je začátek sezóny a turnaje na česko-slovenské scéně jsou zatím v nedohlednu. Nicméně bylo zveřejněno několik zahraničních turnajů. Prozraď nám, na jaké se momentálně chystáte?

Momentálně jsme nasadili celkem zbrklé tempo. Hrajeme spoustu scrimů několik hodin denně, abychom se sehráli a vyzkoušeli taktiky. V minulých týdnech jsme odehráli pár turnajů, ale za zmínku stojí jen úctyhodný výsledek 9:13 proti Visu Gaming. Jinak se chystáme na další oficiální turnajovou „tour“ od Riotu s názvem VCT, ve které chceme nabrat zkušenosti. Chceme i překvapit a probojovat se do další části turnaje. Jinak nás určitě můžete sledovat na nějakých víkendových Nicecactusech či Battlefy turnajích.

Jak probíhá aktuálně příprava a jaké jsou vaše nejvyšší cíle ve Valorantu?

Jak jsem již zmiňoval, tak momentálně pracujeme hlavně na sehranosti týmu, abychom si zvykli a zjistili, co od koho čekat. Kromě scrimů také pracujeme na řešení situací. Projíždíme hry top týmů jak na evropské, tak americké scéně abychom věděli, na co se soustředit nejvíce. Jsme nový tým, takže v nejbližší době asi nečekáme nějaké extrémní výsledky, ale chceme se probojovat do TOP 100 EU celkového žebříčku. Pokud by přišel nějaký CZ/SK turnaj tak určitě chceme bojovat o přední příčky s námi známými týmy jako je Enterprise, Sampi či Esuba.

Na závěr. Co bys vzkázal Valorant komunitě a fanouškům naší organizace?

Chtěl bych poděkovat za jakoukoli podporu, kterou dostáváme či dostaneme a doufám, že nám budete držet palce v nádcházejícím VCT turnaji. Věříme, že se nám podaří naplnit všechny cíle a správně tak reprezentovat barvy Rulers Esports. Ještě jednou děkujeme za šanci.


Kluci, přejeme vám hodně úspěchů a věříme, že se u nás Valorantem budete bavit!